Тиждень української писемності та мови за участі студентів і викладачів промайнув у Бердичівському педагогічному коледжі креативно, насичено, незабутньо і яскраво. Приводом було святкування Дня української писемності та мови, встановленого Президентом України 9 листопада 1997 року.
У понеділок на першому поверсі під час великої перерви чимало студентів брали участь у грі «Мовна хвилинка», де вони могли перевірити свою грамотність. У забаві взяли участь 69 студентів. Не відмовилася від перевірки грамотності й Ісмаїлова Наталія Ігорівна (заступник директора із гуманітарних питань), зазначимо, що в її роботі не було жодної помилки: «Немає межі досконалості. Особисто я не боюся критики і готова виправляти свої помилки, адже мовлення викладача має бути досконалим, саме тому рекомендую викладачам систематично перевіряти свої знання української мови», - висловила свою думку Наталія Ігорівна.
Наступного дня відкриту пару із ділової української мови, темою якої було «Оформлення бібліографії», провела Концевич Ольга Володимирівна, голова циклової комісії суспільно-філологічних дисциплін. Викладачі, які були присутні на цьому занятті, наголошували, що це дуже важлива тема у вивченні української мови, адже культура і грамотність ділового спілкування є однією із основних ознак майбутнього фахівця.
У середу відбувся благодійний ярмарок, який став окрасою мовного тижня: студенти співали українські пісні, розповідали про традиції, купували і продавали, торгувалися і веселилися, насолоджувалися національними стравами, які приготували власноруч. Усі гроші, які зібрали студенти, (а це 2,5 тисячі гривень) планується використати на організацію шефської роботи з військовим, які повернулися із зони АТО з пораненнями та знаходяться у місті на реабілітації, а також на подарунки до Дня Святого Миколая дітям різних соціальних категорій.
У четвер на великій перерві студенти пробиралися до вершини мовного Олімпу: вони демонстрували свої знання української мови (писали радіодиктант, виконували різноманітні мовні розбори, випробували себе в електронному тестуванні), а також відкривали у собі талант до написання віршів та творчих робіт в епістолярному стилі. Участь брали по п’ять студентів із кожної групи (тобто 80 осіб).
Завершенням мовного тижня був конкурс імені Петра Яцика, який визначив студентів, що найдосконаліше володіють рідною мовою. Переможці конкурсу будуть захищати честь коледжу на обласному етапі змагань.
Отже, події цього тижня дали змогу не тільки студентам, а й викладачам перевірити знання української мови та дізнатися багато чого нового для подальшого власного розвитку.
Катерина Скидан,
студентка І-А курсу