21 лютого в Бердичівському педагогічному коледжі студенти і викладачі вшанували Міжнародний день рідної мови.
Підготовку до свята циклова комісія суспільно-філологічних дисциплін розпочала напередодні: вранці з порога коледжу про подію сповіщав велетенський плакат, а з дверей кожної аудиторії лилися чітким шрифтом вислови про мову та її значення в житті кожного свідомого громадянина. До того ж, була сформована мовна агітбригада із студентів групи ІІІ-А відділення «Дошкільна освіта», які впродовж першої пари у поетичній формі, наче «мовні рупори», сповіщали у всіх аудиторіях про знаменний день.
Із самого ранку можна було також відвідати студентську науково-практичну конференцію «Етичні та естетичні погляди Т.Г.Шевченка», присвячену 200-річчю з дня народження українського генія. Науковий захід успішно підготувала і провела викладач педагогічної етики та естетики Кушнерьова Олена Петрівна. На конференції виголошувалися науково обґрунтовані та практично осмислені дослідження студентів третього курсу відділення «Соціальна педагогіка». У виступах висвітлювалися загальнолюдські цінності, етичні та естетичні ідеали, які є спільними для минулого, сучасного і майбутнього. Говорили про милосердя, добро і зло, чесноти і моральні вади, вірність і зраду, любов і ненависть у творчості Тараса Шевченка. Особлива увага була привернена до впливу творів великого Кобзаря на гармонійне формування особистості як дитини, так і майбутнього педагога, а нині – студента коледжу. Доречно залунали мелодійні струни бандури насамкінець заходу.
Одразу після закінчення конференції увагу студентів та викладачів привернув шум у фойє на першому поверсі: то команди студентів-мовознавців трьох відділень («Дошкільна освіта», «Музичне мистецтво» та «Соціальна педагогіка») готувалися до участі в мовному квесті. Веселий сміх, жваві обговорення, блиск в очах та глибока задума на обличчях під час виконання мовних завдань, - такими натхненними і жвавими бажаєш бачити студентство щодня на кожному занятті. Команди не злякалися строгих назв станцій: «Пунктуація», «Орфографія», «Стилістика», «Лексикологія. Фразеологія», - а навпаки – завзято й водночас серйозно ставилися до запропонованих завдань.
Перемогу в квесті здобула команда відділення «Дошкільна освіта» на чолі з Наталією Гудованою.
Юні мовознавці потому ще довго фотографувалися, ділилися враження і лишили на згадку про себе викладачам-мовникам «Дружнє посланіє», наслідуючи улюбленого Шевченка.
Кицак Людмила Вікторівна,
викладач української мови і літератури та світової літератури
Фото: