22 листопада двері коледжу гостинно відчинилися для викладачів педагогічних ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації центрального регіону України.
Освітянська родина нашого навчального закладу зустрічала учасників регіональних методичних об’єднань – голів циклових комісій іноземних мов та викладачів дошкільної педагогіки, психології, окремих методик.
Представники ВКНЗ СОР «Лебединське педагогічне училище імені А.С. Макаренка», ВКНЗ «Коростишівський педагогічний коледж імені І.Я.Франка» ЖОР, Університетського коледжу Київського університету імені Б.Грінченка, Ржищівського гуманітарного коледжу, КВНЗ КОР «Богуславський гуманітарний коледж імені І.С.Нечуя-Левицького» мали змогу зануритися в атмосферу високої професійної майстерності викладачів та студентів КЗ «Бердичівський педагогічний коледж» ЖОР.
На початку зустрічі «презентаційні меседжі» щодо вдосконалення змісту підготовки студентів (Май Т.В., Гордійчук Н.І.), формування професійних інтересів (Заблоцька Т.В.), організації сучасного інформаційного освітнього середовища навчального закладу (Клоченок Д.К.), інноваційних проектів як засобу формування професійної компетентності (Ісмаїлова Н.І.) викликали жвавий інтерес та спонукали до професійних діалогів. Гості відзначили змістовність, глибоку ідейну насиченість та інноваційний характер навчально-виховної роботи педагогічного колективу.
Беззаперечним доказом високого професіоналізму викладачів коледжу стало проведення навчальних занять.
На занятті з англійської мови (викладач – Гилярська О.І.) було запропоновано поглинути в атмосферу активної практичної роботи на занятті домашнього читання, присвяченому Джозефу Конраду та детальному аналізу його твору «Чорний штурман». Гості мали нагоду не тільки побачити різноманіття лексичних, фразеологічних, творчих вправ, складання та презентацію діалогів, інсценізацію, але й побувати на науковій конференції.
Заняття з основ логопедії (викладач – Солоп Т.І.) вразило високим методичним рівнем, інноваційністю змісту, форм роботи, зокрема в Googlе Classroom, динамічністю, високою пізнавальною активністю студентів та професійною спрямованістю.
Після занять викладачів іноземних мов гостинно зустрічав англійський театр (керівник – Зайкова Л.М.), де гості мали змогу насолодитися чудовою грою студентів, та ДНЗ №26, у якому студенти-практиканти (Вільчинська А., Смолкіна Ю., Ареф’єва В.) демонстрували свої знання та вміння практично працювати з дітьми дошкільного віку над опануванням іноземної мови.
Викладачі та студенти спеціальності «Дошкільна освіта» мали змогу розширити свій професійний та загальнокультурний рівень під час «Методичної майстерні», яку цікаво і професійно провели викладачі ВКНЗ СОР «Лебединське педагогічне училище імені А.С. Макаренка» Таран В.О. та Баль А.В. Обговорюючи питання сімейного виховання та вічних цінностей, форм роботи з батьками, гостям вдалось донести до слухачів важливість і необхідність принципів гуманної педагогіки в сучасній освіті. У невимушеній атмосфері відбувся обмін думками та ідеями щодо ефективних форм роботи з родинами та реалізації ідей гуманної педагогіки в сучасних садочках.
У рамках «Методичної майстерні» виступила студентка ІУ курсу Старухіна В., яка проаналізувала інтерактивні форми роботи з батьками ДНЗ України та презентувала власні творчі ідеї щодо їхнього вдосконалення. Крім того, відбулася презентація педагогічного проекту «До 100-річчя від дня народження В.О. Сухомлинського» та демонстрація відео «5 хвилин з Сухомлинським», створеного творчою групою викладачів та студентів, яке викликало захоплення та непідробний інтерес учасників методичного об’єднання.
Ще більш вражаючим став ряд творчих та мистецьких заходів. Виставка «Студентський HAND-MADE» підкорила гостей креативністю та рукотворними талантами викладачів (Семенець Л.А., Кравчук Л.М.) та студентів. Музично-літературна композиція «Мистецтво бути щасливим» (організатор – Ісмаїлова Н.І.) викликала душевний трепет, сльози та захоплення вишуканим поєднанням художнього слова та майстерних музичних номерів, підготовлених силами викладачів та студентів відділення «Музичне мистецтво».
Отже, вкотре переконуємося, що КЗ «Бердичівський педагогічний коледж» ЖОР – це сучасний інноваційний навчальний заклад, спроможний забезпечити високий рівень професійної підготовки та розкрити творчий потенціал кожного викладача та студента.
Наталія Іванівна Гордійчук,
методист коледжу
Фото: Грева В.В.
Фото:
Відео проекту "5 хвилин з Сухомлинським"
Відеоверсія музично-літературної композиції "Мистецтво бути щасливим"