22 травня, на перший погляд, у звичайний травневий та сонячний день, студенти Бердичівського педагогічного коледжу, а саме - I-A, II-Б та II-M курсів вирушили у надзвичайну подорож.
А що ж зробило її такою? Надзвичайною вона стала тому, що від початку і до кінця була наповнена як нотками минулого, так і сучасності. Саме це зробило її неймовірною!
Почали свій маршут юні мандрівники з істинно українського, старовинного села Пирогово. Як тільки переступаєш поріг цього дивовижного місця, тебе одразу охоплює дух невимовної радості та здивування, адже перед тобою відкривається маленький пейзажний світ; далі погляд падає на величні млині, загадкові глиняні хатинки та чудові краєвиди.
Долаючи 50 га музейної площі, студенти намагались зайти в кожну хатинку та поринути в минуле простої української сім'ї. Особливу роль зіграли прекрасні дерев'яні церкви, давня школа, де діти колись навчались арифметиці, письму, Божому Слову та іншим предметам. А що вже казати про «Співоче поле», де можна було послухати народні пісні та побачити цікаве дійство.
Зробивши вдосталь фотографій та відео, студенти не зупинились та попрямували до одного з найцікавіших музеїв Києва – «Мамаєва Слобода», у якому чекало багато сюрпризів. Архітектура, кухня, звичаї, ремесла, видатні персоналії – ось неповний перелік того, про що можна дізнатися у цьому казковому місці.
Познайомившись з минулим України, студенти поринули у теперішнє, адже автобус прямував у центр столиці. Сучасність оточувала скрізь: в Музеї води, де молодь захоплено спостерігала за водяними дійствами, на головній площині міста - Майдані Незалежності, де все нагадувало про Революцію Гідності.
Ввечері автобус віз додому, але усі знали: Україна велика і прекрасна, її краєвиди можна вивчати безкінечно, тому таким екскурсіям бути.
Кондратюк Анастасія,
студентка ІІ курсу групи Б