Є така професія – серце дітям віддавати… Минуле, теперішнє та майбутнє дошкільної освіти Бердичева зібралось в одному місці в один час – у педагогічному коледжі на щорічному конкурсі «Практикант року».
Його у закладі проводять з метою розкрити особистість студенток та перевірити їх на готовність до роботи. Цього разу у конкурсі педмайстерності змагалися сім дівчат-старшокурсниць. Підкорювати професійне журі вони активно взялись із першого конкурсу «Візитка». Хто прозою, хто віршами розповідали про себе, свої захоплення і про те, чому вирішили присвятити себе дітям.
Дарія Гриник, учасниця конкурсу «Практикант року»: «Мені здається, що професія обрала мене, адже я ще з дитинства любила дітей і любила з ними гратися».
Олена Кіндрук, учасниця конкурсу «Практикант року»: «Я сама обирала професію. Коли ходила до школи, то мріяла про іншу професію, але коли настав час поступати, я зрозуміла, що хочу бути вихователем, тому що люблю дітей».
Судді були щедрими на гарні оцінки, тож на рахунку кожної учасниці після презентації з’явилось по чотири «п’ятірки». А далі у конкурсі під назвою «Азбука виховання» дівчата коментували вислови відомих людей про виховання. Журі звертало увагу на переконливість виступу, наявність вагомих аргументів та професійну компетентність конкурсанток.
На відміну від першого конкурсу, у другому жодній зі студенток не вдалось отримати усі п’ятірки. Та дівчата не впадали у відчай, адже мали попереду ще кілька випробувань. Одне з яких – «Казкове олів’є» - змусило глядачів трохи посміятися. За умовами конкурсу, кожна студентка мала 30 секунд на те, щоб розповісти якусь казку. Після сигналу її розповідь обривалась, а продовжити мала наступна учасниця. І ось що з цього вийшло.
Не лише знати багато казок та любити дітей повинен вихователь. Він має бути ще й майстром-золоті руки. Аби це було так, у педколеджі працюють гуртки, на яких студенти вчаться створювати справжні шедеври. Наприклад, вишукані сукні з покидькового матеріалу. Цілу колекцію одягу із газет та сміттєвих пакетів глядачам представив гурток «Креатив».
Кандидатки на звання «Практикант року» теж уміють працювати руками. Про це яскраво свідчив конкурс талантів, який журі переглядали, але не оцінювали (бо ж як можна порівнювати непорівнюване).
Натомість бали виставляли за уміння студенток виготовляти наочність. За кільканадцять хвилин на очах в аудиторії дівчата з підручного матеріалу виготовили універсальні дидактичні посібники. Універсальність цих поробок полягає у тому, що їх можна використати на різних заняттях. Перед оголошенням результатів конкурсу до учасниць звернулась член журі, головна освітянка Бердичева Валентина Адаменко.
Валентина Адаменко, начальник міського управління освіти і науки: «Визначити, хто кращий, а хто не такий кращий, було дуже важко. З вашим педколеджем управління освіти і науки співпрацює діже давно і дуже тісно. Такі конкурси дають нам можливість відібрати для себе працівників та створити їм перші робочі місця. Перед тим, як оголосити результати конкурсу, хочу звернутися до учасниць. Дорогі мої красуні! Якщо раптом ви не вступите до вищих навчальних закладів, переступіть поріг 61-го кабінету у виконкомі – і ви всі будете працевлаштовані. Всі до одного».
А ті, хто посів призові місця, зможуть приступати до роботи одразу після випуску, запевнила начальник управління освіти. Тож мрію працювати вихователем найближчим часом втілять Юлія Ковба (яка посіла 3-те місце), Марина Каліщук і Тетяна Шенець (вони розділили друге) та Дарія Гриник (яка стала «золотою» практиканткою).
Дарія Гриник, переможниця конкурсу «Практикант року»: «Я дуже щаслива, що посіла перше місце, бо я дуже старалась і дуже цього хотіла. Думаю, що достойна бути першою, гарно вчуся. Я була дуже рада, коли мені запропонували позмагатися. Звісно, не з усім я впоралась так, як планувала, тому що хвилювалась. Але в більшості усе було добре».
ТРК "Вік"
Автор: Інна Плесна
Камера: Віталій Сінєльніков
Відеорепортаж: