17 травня у коледжі пройшла неймовірно цікава зустріч студентів відділення «Соціальна педагогіка» з нашим земляком Олександром Федоровичем Кухарчуком, автором історичних романів, лауреатом Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка (за історичний роман «Козацька Русь»), членом Спілки адвокатів України.
Біографія письменника дуже цікава, адже Олександр Федорович ще з далеких шкільних років безмежно залюблений в історію нашої Батьківщини, тому, після виходу на пенсію (з’явився вільний час) став ретельно опрацьовувати архівні матеріали, а також заборонені в Радянському Союзі праці видатних українських істориків, зокрема Михайла Грушевського та В’ячеслава Липинського.
Думаю, що Олександр Федорович – надзвичайно смілива людина, адже не кожен схоче (а тим паче зможе) починати письменницю працю в такому поважному віці; а ще – людина високої громадянської позиції, адже допомагає українцям позбутися комплексу меншовартості, неповноцінності, вторинності.
Ця зустріч залишила великий слід у душах і думках присутніх. Ми дізнались багато цікавого і нового про минуле нашої України, передусім проісторію Київської Русі та гетьманів України. Так, у першому романі Олександра Кухарчука «Козацька Русь. Сплюндрована калина» розповідається про козацьку добу, про походи наших співвітчизників за визволення Русі з-під влади Речі Посполитої під проводом Богдана Хмельницького. Автор змалював життя простих українців, побут запорізьких козаків, битви та морські походи на Кримське ханство, народження козацької держави Гетьманщини. Письменник заглибився в психологію, характер, вдачу наших передків. Роман читається легко, із захопленням і водночас змушує замислюватись. Що спонукало Богдана Хмельницького укласти угоду з Московським царством? Чи дійсно була Переяславська Рада? Відповіді на ці та інші питання можна знайти на сторінках історичного роману.
На зустріч із читачами Олександр Кухарчук приніс із собою 4 книги, які подарував нашій бібліотеці (щоб студенти читали і думали).
Разом із письменником на зустріч завітав його син і одночасно редактор творів Олександр Олександрович, який допоміг увійти у творчу лабораторію батька – невтомного працелюба і патріота.
На жаль, сучасна молодь сьогодні мало читає історичну прозу, більша увага приділяється фентезі, детективу, пригодницьким романам (потреба розважитися), але, звернувшись саме до творів історичного жанру, можна знайти відповіді на питання, які постають перед сучасно молоддю і які свого часу поставив ще Терес Шевченко: «що ми?..Чиї сини? Яких батьків? Ким? За що закуті?..».
На мою, думку такі зустрічі потрібно проводити частіше, адже вони пробуджують у нас, молодих читачів, інтерес до історії рідного краю, допомагають усвідомити свої першокорені, знайти моральні орієнтири в житті.
Організатором зустрічі з талановитим письменником-земляком була викладач коледжу Бабійчук Тамара Василівна.
Ціпцюра Анна,
студентка ІІ курсу групи БС