В дні перемог і в дні поразок,
Щасливі дні і в дні сумні
Іду з дитинства до Тараса,
Несу думки свої земні.
Ю. Рибчинський
З метою відзначення у 2014 році 200-річного ювілею видатного сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка, підтримки заходів із вивчення і популяризації спадщини Великого Кобзаря в Україні та за її межами, група студентів нашого коледжу вирушила до славного міста Канева.
Головною видатною пам'яткою Канева, безумовно, є Чернеча гора (або як її називають сьогодні - Тарасова). Триста дев’яносто дві сходинки ведуть на вершину. Серце стукає, подих перехоплює, але сходження того варте. Саме тут під високим курганом похований Тарас Шевченко. Коли піднімаєшся до могили поета, відкривається вражаючий вид на дніпровські простори. І вже відчуваєш, як все твоє єство зливається з Кобзарем, його творами, ідеями, його серцем. Від підніжжя пам’ятника Кобзарю - захоплюючий краєвид.
Студенти кладуть квіти та співають «Думи мої, думи». Після цього – тиша. Бо для кожного Шевченко відкривається по-новому, переосмислюється те, що раніше чули, бачили.
Після цього - до музею. Музей Тараса Шевченка, відкритий 18 червня 1939 року до 125-річчя з дня народження Тараса Шевченка, розповідає про життя та творчість митця. Новостворена експозиція відкрита 23 серпня 2010 року. Особливо вражають рядки поезії Т. Г. Шевченка, що писалися один за одним на стелі музею, і пливли на фоні синього неба та білих хмар.
Серед експозицій музею - багато виробів художньої народної творчості. Тут і художнє скло, і різьблення по дереву та народний розпис.
Знаходиться на Чернечій горі і перший народний музей Кобзаря «Тарасова світлиця». Його відроджено в 1991 році. За архівними документами, нарисами, малюнками, світлинами було відтворено українську хату під солом’яним дахом.
Сповнені вражень та емоцій, група спускається сходинками з гори.
Зростає покоління молоде,
Нові вогні горять на небокраї,
Та в далеч з наймолодшими іде
Пророк зорі, що землю всю осяє.
М. Рильський
Концевич О.В.
викладач української мови та літератури