16-го січня відзначається День «Бітлз» – однієї з найвідоміших груп, чия творчість мала великий вплив на поп- та рок-музику 20-го століття. Секрет популярності ліверпульської четвірки досі намагаються розгадати дослідники, тим часом фанати «Бітлз» ведуть на форумах дискусії щодо самого дня вшанування улюбленої групи.
В Інтернеті можна зустріти інформацію, що дату 16-те січня у 2001-му році як день «Бітлз» ухвалила ЮНЕСКО. Мовляв, саме 16-го січня 1957-го у британському Ліверпулі відкрився клуб, у якому згодом неодноразово виступали музиканти, там їх і помітив майбутній продюсер Браян Епстайн. Проте ж на самому офіційному сайті ЮНЕСКО жодних свят цього дня не зазначено.
Та якби там не було, у прихильників творчості «Бітлз», офіційно чи ні, з’явилась іще одна нагода згадати легендарні "Yesterday", "Let It Be", "Yellow Submarine" та інші хіти, які підкорили серця мільйонів.
Можливо, не так шалено, але не менш прекрасно лунають твори цього британського гурту і нині. У Бердичівському педколеджі на наше прохання погодились виконати кілька композицій «бітлів». Часу на підготовку було небагато, але справжнім професіоналам усе під силу. Тож, тільки вслухайтесь, як благородно звучить безсмертна "Yesterday" на роялі.
Творчістю «Бітлз» захоплюються і його батьки, і він сам, розповідає третьокурсник Євген Бойко. Їхня музика надихає на створення доброго і прекрасного.
Цьогоріч на музичному відділенні педколеджу відкрито додаткові спеціалізації - «Педагог-аніматор», «Хореографія» та «Естрадний спів». І саме на уроках естрадного вокалу під керівництвом викладача Олени Літкович, у нещодавньому минулому - студентки педколеджу, молодь, серед іншого, вивчає і композиції «Бітлз».
«Бітлз» - то гурт усіх часів та народів, вважає Олена Літкович та розповідає про свій улюблений твір – філософський "Let It Be", що дослівно означає: «Нехай буде так».
Репортаж Інни Плеcної (джерело)
Відеорепортаж: ТРК "ВІК"